הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
טיפול בילדים: קשיי גיל ההתבגרות

התבגרות היא שלב ביניים בהתפתחות של אדם . במהלך תקופה זו המתבגרים עוברים תהליכים פיזיולוגים , רגשיים, חברתיים וקוגנטיביים שמשפיעים אלה על אלה.

מתבגרים יכולים לסבול מהרבה תופעות שמשויכות לגיל זה . תופעות כמו : הפכפכות רגשית, נטילת סיכונים לא מחושבים, התפרצויות זעם, תחושת ניכור, ריקנות ותחושת בדידות עזה.... ובמצבים קשים יותר מחלות כמו אנורקסיה נרבוזיה , דיכאון ומחשבות אובדניות.

למרות שתהליך ההתבגרות הוא תהליך טבעי שכל מתבגר חווה בצורה זו או אחרת חלק מהתופעות שנזכרו מעלה, ניתן ואף חובה לעזור לכל אותם מתבגרים שסובלים מאוד ממה שנקרא גיל התבגרות קשה .

להומיאופתיה יש מענה מצוין לבעיות הרגשיות והתנהגותיות של מתבגרים

 

לפניכם דוגמא לטיפול הומאופתי מוצלח במתבגרת

מאיה בת 15

שנייה מתוך 4 ילדים

מאיה הגיעה לטיפול בלוית אמה בשל כמה בעיות . הראשונה והעיקרית שבהם היא בתחום החברתי . כל השנים יש קושי ליצור קשר עם ילדים בני גילה. היא נעלבת המון ויש לה תחושה שצוחקים עליה . סובלת המון ממצבי רוח רעים והתפרצויות זעם בעיקר בבית.

מאיה סובלת מלקות למידה מרחבית שנקראת בלשון מקצועית :

NON VERBAL LEARNING DISORDER.  לקות זאת מתבטאת בקושי להבין מסרים שלא נאמרים מילולית. לדוגמא אין למאיה כלים להבין כל מיני סיטואציות חברתיות שילדה בגילה אמורה להבין . הלקות יוצרת חרדה חברתית ומצבי רוח לא טובים .

בבית המצב בלתי נסבל, משליטה טרור , צריך ללכת על ביצים לידה כדי לא להרגיז אותה .המון התפרצויות זעם במיוחד בקשר עם האב. המון טריקת דלתות , התבודדויות בחדר על בסיס יומיומי, לא מוכנה לאכול עם המשפחה בטוענה שצורת האכילה של האב מפחידה אותה !!! .

למרות בעיית הלקות המרחבית מאיה היא ילדה מחוננת במקצועות ריאליים, מציירת נפלא ובכלל רוב שעות אחר הצהריים היא נעולה בחדר ומציירת ( גם בגלל שאין לה חברים בני גילה ).

מאיה  : אני היפוכונדרית בלחץ אטומי. לפחות פעמיים בחודש מכריחה את אמא לקחת אותי לרופא בגלל כל מיני תחלואים כמו פצע ביד או כאב ברגל. כמעט תמיד מתברר שאין מה לדאוג ואין מה לטפל אך אבוי לאמא אם לא תקח אותה כי אז היא תאשים אותה בהזנחה .

פוחדת מכלבים ולכן לא יכולה לרכב על האופניים כמו שאני רוצה.

בעיות פיזיות אחרות :

שלפוחית שתן : סובלת הרבה מדלקות בדרכי שתן .

קיבה : לא מתפנה כל יום , יכול להיות פעם בשלושה ימים.

משקל: שוקלת יותר ממה שצריך וממש קשה לה לעשות דיאטה. ניסו גם דיאטנית וזה לא הצליח.

היסטוריה רפואית ומשפחתית : בתור ילדה בעיות עם מוטוריקה גסה . לא סובלת מבעיות רפואיות מיוחדות .לסבתא מצד אמא סרטן שד.

 

תצפית שלי : ילדה שמנמונת, נראית ומתנהגת בצורה ילדותית שלא מתאים   לגילה ,הופיעה עם קוקיות ילדותיות,  במשך כל זמן הראיון צועקת על אמה בכל פעם שזו מספרת עליה דברים שאינם לרוחה, צינית, יושבת כועסת ומתלוננת כל הזמן. שעה אחרי תחילת הראיון מתחילה לבכות כי רוצה הביתה ולא נעים לה שמספרים עליה דברים רעים ושקרים .

 

התאמתי למאיה תרופה הומאופתית  לפי המצב הפיזי והנפשי בו הייתה מצויה.

 

פגישת מעקב לאחר חודש :

האם מדווחת : יש שיפור של בערך 20 אחוז מבחינת המריבות בבית. עדיין נעלבת מכל שטות אך התגובות שלה התמתנו . גם בבית הספר קיבלנו דיווח חיובי , פחות לחוצה ומצליחה להתארגן יותר טוב בכיתה.

גם מבחינת מצבי הרוח יש שיפור . פחות היפוכונדרית , החודש היינו רק פעם אחת אצל רופא והוא הצליח להרגיע אותה.

מבחינת דיאטה : התחלנו טיפול אצל דיאטנית והיא מצליחה יותר לשמור על דיאטה.

פחד מכלבים : יש שיפור, התחילה לנסוע באופניים למרות שיש כלבים ברחובות.

עצירות : עדיין אין שינוי .

שלפחוית שתן : לא היו דלקות שתן בחודש האחרון אבל מרגישה שלא מצליחה להתרוקן עד הסוף.

תצפית שלי : עדיין כועסת בכל פעם שהאם מספרת עליה "רעות" כביכול.

 

 

פגישת מעקב נוספת לאחר חודשיים:

מאיה : הולך לי די טוב בבית הספר, אני יותר מאורגנת, משתדלת יותר ללמוד. אני יותר סובלנית גם עם אבא. עדיין יש מריבות אבל בתדירות נמוכה יותר. התחלתי לנסוע יותר באופניים וירדתי שני קילו בחודש האחרון.

אמא של מאיה מספרת : יש שיפור מכל הבחינות אצל מאיה. היא לומדת יותר טוב, הצליחה לשמור על דיאטה ואף ירדה שני קילו, היחסים עם אבא שלה הרבה יותר טובים מאשר בעבר אמנם יש עדיין מריבות אבל הן במגמת ירידה , היא סובלנית יותר , נעלבת פחות ובכלל הרבה יותר קל איתה בבית. היא גם פחות בלחץ מבחינה בריאותית למרות שסבלה מכאבים בקרסול לא דרשה כהרגלה לבקר אצל רופא.

שלפוחית שתן : יש שיפור גם כאן, לא מרגישה לחץ בשלפוחית.

עצירות : קצת יותר טוב גם מבחינת יציאות .

תצפית שלי : נראית יותר שלווה. הפעם לא בכתה ולא צעקה על אמה גם כשזו סיפרה כביכול על התנהגויות לא מחמיאות של מאיה.

 

 

פגישת מעקב נוספת לאחר חודשיים נוספים :

תצפית שלי : מתנהגת בצורה הרבה יותר בוגרת מאשר בפגישה ראשונה לפני בערך 5 חודשים. נראית עם יותר ביטחון .

מאיה : מרגישה הרבה יותר טוב, קל לי יותר בבית הספר, פחות פוחדת מכלבים ברחובות ולכן מצליחה לנסוע יותר באופניים, התחלתי לעשות ספורט עם אמא , הפסקתי להיות היפוכונדרית וכבר חודשיים לא ביקרנו אצל אף רופא.

אמא של מאיה : חל שינוי מדהים אצל מאיה, החיים הרבה יותר קלים במחיצתה מאז התחילה את הטיפול ההומיאופתי. עדיין יש מעט מצבי רוח קשים אבל אין להשוות את המצב הנוכחי למה שהיה קודם לפני תחילת הטיפול. גם בבית הספר המצב  השתפר, היא לומדת יותר טוב , יש פחות קשיי התארגנות, קמה יותר טוב בבוקר והיא אף חזרה לבקר בתנועת נוער.

שלפוחית שתן : מאז תחילת הטיפול לא היו דלקות שתן .(לפניכן מדי חודשיים סבלה מהתופעה הזו).

עצירות : שיפור גם מבחינה זו, מתפנה פעם ביומיים ולעתים אף יום וחצי.

 

לאור השיפור המדהים אצל מאיה לא ראינו צורך בפגישה נוספת, ביקשתי מהאם ליצור איתי קשר במידה ותהיה נסיגה פיזית או רגשית אצל מאיה.

 

הייחודיות בטיפול ההומיאופתי מתבטא בשיפור בכל המישורים . פיזי , נפשי ומנטאלי. במקרה של מאיה בעקבות הטיפול ההומיאופתי פחתו התפרצויות הזעם ומצבי רוח הקשים שהיו מנת חלקה של המשפחה כולה, מאיה התחזקה גם פיזית ודלקות השתן כמעט ונעלמו , שיפור הורגש גם בבית הספר .

 

 טיפול הומאופתי יכול לעזור גם לילדך . צלצלו עוד היום לקביעת טיפול

 

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design