הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
טיפול בילדים: פחדים וחרדות בילדים

פחדים וחרדות אצל ילדים

למעשה פחדים וחרדות הם תופעות טבעיות שנועדו לשמור על בני אדם מפני סכנות שעלולות לאיים על חייו . ישנם כמה מצבים שמצריכים טיפול :

-         מצב בו העוצמה של הפחד או החרדה כל כך גבוהה שהיא פוגעת באיכות חיי הילד כמו במקרה של ילד שסובל מחרדת מבחנים . אם החרדה מתבטאת רק בזה שהילד מתכונן בצורה רצינית למבחן אזי הכל בסדר ואין צורך לטפל אך אם החרדה לפני מבחן משתקת את הילד בצורה כזו שהוא לא מסוגל אפילו לגשת לבחינה או גורמת לו לכאבי בטן ושלשולים , מדובר בפתלוגיה שמצריכה טיפול.

-          

-         מצב בו סוג הפחד או התגובה של הילד לפחד לא מתאים לגיל הילד . לדוגמא ילד בגיל 3 עלול לפחד מחושך וזה כמובן טבעי ביותר אך כאשר מצב זה נמשך גם בגיל 12 והילד לא מסכים בשום פנים ואופן להישאר לבד בבית אפילו לשעה קלה, אזי מדובר בפחדים שלא מתאימים לגילו.

-          

-         מצב של תחושה או פחד מפני אסון הרה גורל שממשש ובא . לדוגמא ילד בן 8 שלא מצליח להירדם בכל פעם שהוריו יוצאים מהבית בערב בשל חשש לחיי הוריו .

-          

-         מצב של חשש מחשיפה חברתית – כמו ילדים שלא מוכנים להשתתף בימי הולדת של חבריהם , או לא מוכנים בשום פנים ואופן לדבר בכיתה גם אם המורה פונה אליהם , ילדים שאינם מצליחים לפתח קשרים חברתיים וסובלים מבדידות .

-          

-         תגובת פוסט טראומטית – מצב בו ילד נחשף לארוע טראומטי כמו תקיפה אלימה , אסון טבע, מוות של אדם הקרוב אליו. אם כתוצאה מהטראומה יש התדרדרות פיזית כגון הרטבה לילית , קשיי הירדמות, הפרעות אכילה או  עיכוב התפתחותי אחר .

 

-         הפרעות בעלות אופי טורדני כפייתי – כאשר מחשבה מסוימת גורמת סבל לילד ואינה מרפה ממנו הרבה פעמים מצב זה מלווה בטקסים למיניהם שמטרתם לפחית את החרדה . לדוגמא ילד שחוזר ומתפלל תפילה מסוימת בכל פעם שעוברת בראשו מחשבה רעה בתדירות של כמה פעמים במשך היום .

 

 

כל מצבים שהוזכרו מעלה ניתנים לטיפול בהצלחה רבה בעזרת הומיאופתיה .

הומיאופתיה היא שיטה טבעית והוליסטית  שמותאמת לכל אדם באופן אישי לפי שילוב הסימפטומים הייחודי לו בלבד.

בתהליך אבחון שאורכת כשעתיים, אני מאבחנת את הפחדים או החרדות שהילד סובל מהם ומבררת מהם הסיבות שהובילו לסוג זה של פחדים . אני מתייחסת גם להיסטוריה הרפואית של הילד, לרגישויות פיזיות וחברתיות שלו ולאופן התגובה שלו לפחדים.

בתום האבחון המקיף הזה אני מתאימה לו תרופה הומאופתית שתאזן ותחזק אותו פיזית ונפשית. חודש לאחר לקיחת התרופה אני נפגשת שוב עם הילד לצורך מעקב .

התרופות ההומיאופתיות הן טבעיות , לא ממכרות ואינן גורמות לתופעות לוואי.

בנוסף הטיפול ההומיאופתי מחזק את המערכת החיסונית של הילד , משפרת את איכות השינה והתיאבון.

 

לפניכם דוגמא לטיפול בפחדים  מתוך הקליניקה שלי :

(הפרטים האישיים זוהו לצורך שמירה על פרטיות המטופל)

 

 

איתי בן עשר וחצי – שני מבין 3 ילדים

הגיע לטיפול לפני שנה וחודשיים. הוריו הביאו אותו בגלל קושי בלימודים  .

תלונה עיקרית : למרות שילד חכם ואינטליגנטי משום מה לא מצליח בלימודים , עשו אבחון נוירולוגי ולא היו ממצאים חד משמעיים שדורשים טיפול, נורא מפוזר, שוכח כל הזמן דברים בבית הספר, קונים לו קלמר מלא עפרונות ועטים בתחילת השנה ואחרי חודש הקלמר נשאר ריק. קשה לו לשבת על הטוסיק וללמוד , סף ריכוז נמוך מאוד, המורה לא מתלוננת כי הוא ילד שקט ולא מפריע אבל הוא מקבל ציונים נמוכים לא ברור למה.

ביקשתי מהאם לספר לי עוד על איתי ועל הקשיים בגידולו:

חששן מאוד, כשהולכים לים פוחד להיכנס לים בגלל הדגים. הייתה תקופה שהיה מגיע למיטת ההורים בגלל חלומות מפחידים. פוחד מכלבים גדולים, נכנס לסרטים מכל דבר, ישן בלילה עם אור בחדר, ביישן עם חברים, כשחבריו פגשו אותו בקניון נצמד לקיר במבוכה . ילד צייתן, מבין ניואנסים קטנים, מבין בדיחות של מבוגרים, מסודר למרות שההורים מבולגנים, רגיש, מרחף הרבה וטרוד כל הזמן . מצחיק את ההורים כל הזמן כמו סטנדאפיסט. הולך כפוף אולי מביישנות ואולי מחוסר ביטחון, מאוד מושפע מסרטים מפחידים , לא רוצה להתגייס לצבא כי פוחד. איטי מאוד בהתנהלות בכל מטלות בבית ובבית הספר , לא מספיק להעתיק מהלוח לפני שהמורה מוחקת.

היסטוריה רפואית : בריא בדרך כלל , התפתחות תקינה מאז הילדות.

מחלות במשפחה : סרטן שד אצל אמא שהתגלה לפני 4 שנים. סבים וסבתות משני הצדדים נפטרו בגיל מבוגר.

בטן– הרבה פעמים מרגיש כאבי בטן לפני שהולך לשירותים . מה שעוזר לו זאת כרית חמה או כדור "קל-בטן".

עור–  מדי פעם סובל מפריחות על העור.

 

         מזיע הרבה בלילה, המיטה נרטבת לגמרי מזיעה גם בחורף.

    

 

תצפית שלי : ילד רזה , חמוד מאוד , מחייך כל הזמן , ביישן , כששואלת אותו מסתכל על אמא ורק אז עונה במבוכה . שעה אחרי תחילת הראיון נפתח יותר ומדי פעם מצחיק אותי ואת הוריו עם חיקוי של ההורים. ביקש מאמא ללוות אותו לשירותים .במשך כל הראיון מקלף את הציפורניים של הידיים.

 

פגישת מעקב אחרי חודשיים:

האמא מספרת :  יש שיפור משמעותי מבחינת הריכוז בבית הספר, מקשיב יותר בכיתה, מתעניין, כל יום מכין שיעורים לבד , פחות מפוזר , כותב מסודר יותר, שומר על הסדר . התקדם באנגלית , מקבל על עצמו הרבה יותר אחריות בכל מה שקשור לבית הספר.

פחדים : הרבה יותר חופשי בים, תופס גלים . המשפחה בילתה בלונה פארק , איתי היה היסטרי ופחד אבל הצליח להתגבר על הפחד והסכים לעלות על   המתקנים כולל המפחידים ביותר. מסתובב לבד בקניון (לפניכן לא הסכים ללכת לבד וכשהיה עם אביו בקניון היה חייב להחזיק לו את היד).

בטן : מתלונן הרבה פחות על כאבי בטן.

זיעה : יש שיפור גם מבחינה זו – פחות מזיע בלילה

עור : לא היו פריחות מאז התרופה ההומאופתית

תצפית :  הרבה יותר משוחרר, מתבייש פחות , עדיין מקלף את הציפורניים מהידיים .

מאז ועד היום עברו שנה וחודשיים ולא היה צורך  בטיפול נוסף .

 

למעשה ההורים הגיעו אלי בגלל החולמנות וחוסר הריכוז של איתי אך בזמן האבחון עלו הפחדים של איתי שהציקו לו מאוד ושלא מתאימים לילד בן עשר וחצי. בנוסף איתי סבל מכאבים בבטן . טיפול הומאופתי מצליח לטפל באדם כולו ולא רק בסימפטומים איתם הוא הגיע לטיפול.

 

אביו של  איתי התלהב במיוחד מהשינוי שחל אצל בנו בעיקר בהקשר לפחדים ולכן קבע גם לעצמו פגישה בטוענה שגם הוא פחדן ורוצה לשנות זאת.

 

הומאופתיה יכולה לעזור גם לילדך צלצלו  עוד היום לקבעית טיפול  

 

 

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design