הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
הפרעות עיכול: על הפרעות עיכול

הפרעות עיכול הן תופעה נפוצה ממנה סובלים אנשים רבים. ישנם תסמינים רבים ומגוונים תחת הכותרת הפרעות עיכול :

עצירויות כרוניות:  מבחינה רפואית עצירות מוגדרת כתדירות יציאה של פחות משלוש פעמים בשבוע כאשר היציאות מוגדרות יציאות קשות כמו "גללים של עז" ולעתים יש צורך ללחוץ על מנת להתרוקן . לפי מחקר שנעשה בארה"ב שליש מהאוכלוסייה סובלים מעצירות לפחות פעם אחת במשך שלושה חודשים. התופעה נצפית בכל הגילאים משני המינים.

טיפול קונבנציונלי לעצירות כרונית : אכילת סיבים, שתיים מים מרובים, פעילות גופנית מתונה. במקרים קשים שימוש בחוקן וכדורים משלשלים. מיותר לציין שכל הפעולות האלו לא פותרות את הבעיה מהשורש אלא מביאות להקלה בסימפטומים וברגע שלא שומרים על תזונה נכונה הבעיה חוזרת.

 

פיסורה : זהו סדק בפי הטבעת שגורם לסבל נורא במיוחד כשהיציאות לא רכות. הטיפול הקונבנציונלי כולל אמבטיות ובמקרים חמורים ניתוח. בהרבה מהמקרים הסדק חוזר גם אחרי הניתוח .

 

פיסטולה : חיבור לא טבעי בין תעלת פי הטבעת לבין העור שסביב לפי הטבעת. חיבור לא נורמלי זה נגרם בדרך כלל עקב דלקת כרונית של הרקמות באזור כתוצאה ממורסה .

 

טחורים : אלו הם בעצם כלי דם מוגדלים, פנימיים או חיצוניים בפי הטבעת הגורמים לסבל וכאבים נוראיים בזמן יציאת צואה. במקרה של דימומים ביציאות נהוג לערוך ניתוח קשירה . בהרבה מקרים הבעיה חוזרת גם לאחר הניתוח.

 

כיב פפטי (אולקוס) : זהו פצע בדרך כלל בקיבה שעלול לגרום לדימום, הוא לא מתרפא מכיוון שמיקומו בסביבה חומצית ברירית ולכן החולה מרגיש כאבים במיוחד כשהקיבה ריקה . יש הקלה מבחינת הכאבים אחרי אכילה כי האכילה מנטרלת את מיצי הקיבה החומציים אך מצד שני אחרי האכילה מופרשים מיצי קיבה נוספים שוב, לכן הרבה פעמים חולי אולקוס נוטים להשמין (אכילה מרובה כנגד הכאבים).הטענה הרווחת בשנים האחרונות היא שהחיידק הליקובקטור פילורי – Helicobacter pylori, הוא הגורם העיקרי ליצירת חלק גדול מהפרעות עיכול כמו: כיבים, ריפלוקס , צרבות וגזים. הטיפול הקונבנציונלי כנגד החיידק הוא מתן 3 סוגים שונים של אנטיביוטיקה . לא תמיד האנטיביוטיקה עוזרת ואף בחלק גדול מהמקרים החיידק חוזר ועמו כל הסימפטומים . כדי להקל על הכאבים נהוג לתת תכשירים נוגדי חומצה כמו לוסק.

 

צרבות : נגרמות עקב עלייה של מיצי קיבה לוושט מה שיכול במקרים רבים לגרום לצרידות ושיעול טורדני כשחלקיקים מתוכן הקיבה מתיישבים על מתרי הקול. הרבה פעמים נשים בהריון ואנשים עם משקל עודף סובלים מתופעה זו עקב לחץ תוך ביטני.

הפתרון הקונבנציונלי לצרבות : שימוש בתכשירים סותרי חומצה כגון לוסק, אכילת שקדים לא קלויים, הימנעות ממזונות חומציים ומתובלים כגון חצילים, עגבניות, פלפלים ועוד. גם כאן הפיתרונות הקונבנציונליים  המוצעים לא פותרים את הבעיה מהשורש ולא מרפאים אלא רק מקלים על הסימפטומים הלא נעימים.

 

תיסמנת המעי הרגיז : מחלה נפוצה שיש הטוענים שמושפעת מאורח חיים המודרני. הביטויים יכולים להיות שונים ומגוונים אצל כל מטופל (שלשולים, עצירויות, גזים, נפיחויות, כאבי בטן, אי נוחות באזור הבטן ועוד....) .

לאורך שנים התסמונת יכולה לגרום לחסך תזונתי בשל הימנעות של החולים ממרכיבי תזונה חשובים (אותם מרכיבים שגורמים להם להרעה).

הטיפול הקונבנציונאלי בתסמונת : שמירה על תזונה בדרך כלל הימנעות מוחלטת מירקות סולניים כגון עגבניות, חצילים, פלפלים, כרוב ... והימנעות מקטניות כגון שעועית . ותכשירים להקלה על הסימפטומים . גם כאן כמובן לא מתרחש ריפוי אלא הקלה זמנית של הסימפטומים .

 

קנדידה : זאת למעשה סוג של פיטריה שנמצאת בדרך קבע במערכת העיכול שלנו כחלק מאוכלוסיית החיידקים הידידותיים שחיים בגוף שלנו. במצבים מסוימים למשל אחרי טיפולים ממושכים באנטיביוטיקה או תרופות על בסיס כימותרפיה או סיבות שאינן ידועות למדע הרפואה,  הקנדידה הופכת לאלימה וגורמת לתופעות שונות במערכת העיכול, במערכת המין הנשית או לגוף כולו. יש הטוענים שקנדידה היא אחת הסיבות להתפתחות תסמונת העייפות הכרונית.

 

קרוהן : מחלה דלקתית של המעיים שסיבתה לא ידועה לרפואה . זאת למעשה מחלה אוטואימונית כלומר מחלה בה הגוף מסיבה לא ידועה תוקף את עצמו במקרה של קרוהן את המעיים. מאפייני מחלה הן דלקות חוזרות שעלולות לגרום להידבקויות של החלקים במעיים, חסימת מעיים וכיבים. כמובן שלא כל הסימפטומים יבואו לידי ביטוי אצל כל המטופלים בכל התקף. התסמינים יכולים להיות שונים אצל כל חולה . הביטויים של המחלה יכולים להיות דם בצואה, כאבי בטן עזים, בחילות ושלשולים, תפרחות בעור, חום וירידה דרסטית במשקל.

הטיפול הקונבנציונאלי בקרוהן כולל : תכשירים נוגדי דלקת, תכשירים לדיכוי מערכת החיסונית (סטרואידים) ובהתקפים קשים אף ניתוח לכריתת החלק הדלקתי של המעי .  

 

קוליטיס : מחלה כרונית דלקתית של מעי הגס שתסמיניה הם שלשולים לעתים דמיים, כאבי בטן וחוסר תיאבון, איבוד משקל, בחילות או הקאות, חום, פריחות בעור, דלקת פרקים ואנמיה.

הטיפול הקונבנציונאלי גם פה כולל טיפול בנוגדי דלקת או תרופות על בסיס סטרואידים לדיכוי מערכת החיסונית ואנטיביוטיקה . בדרך כלל תרופות אלו לא מצליחות להביא לריפוי מלא ויש להם תופעות לוואי כגון חולשה ועוד תופעות לא נעימות.

 

 

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design