הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
מחלות עור: אקנה

מידע על אקנה

חטטת בעברית – זאת למעשה דלקת של בלוטות החלב וזקיקי שיער בדרך כלל בפנים אם כי אקנה יכולה להתפשט גם לכתפיים, חזה וגב.  היא שכיחה מאוד בגיל ההתבגרות אך יכולה להופיע גם בגילאי השלושים. יתר הפרשת שומנים מבלוטות החלב שבעור יחד עם תאי עור מתים גורמים לסתימת זקיקי השיער, השומן שמצטבר מתחת לנקבוביות הסתומות מספק קרקע פורייה להתרבותם של חיידקי אקנה – בהמשך מתפתחת דלקת בזקיק השיער שיוצרת את הפצעים המוכרים לנו כפצע אקנה או בשם המוכר יותר פצעי בגרות .

למה דווקא לי ? : לפי רפואה קונבנציונאלית הסיבה המדויקת להופעת פצעי בגרות דווקא אצל אנשים מסוימים לא ידועה אך ישנם כמה גורמים שנמצאו קשורים לתופעת האקנה :

יתר פעילות הורמונאלית בגיל ההתבגרות או בזמן מחזור החודשי .( יש הסוברים שמקור הבעיה מצויה דווקא בצורה בה מגיבות בלוטות החלב  להורמוני מין ).

מתח נפשי .

היפראקטיביות של בלוטות החלב.

אלרגיה לחיידקים בנקבוביות העור.

צריכת חלב ומוצריו .

הטיפול הקונבנציונלי : אנטיביוטיקה – במשחה או כדורים לבליעה . טיפול זה בא להשמיד את חיידקי האקנה אך לא מציע פתרון להפרשת השומנים היתרה מה עוד שחיידקי אקנה נעשו בשנים האחרונות עמידים לאנטיביוטיקה ועם הפסקת נטילת הכדורים הרבה פעמים המצב חוזר לקדמותו . ישנן נשים שאף מפתחות פטרייה וגינאלית אחרי שימוש באנטיביוטיקה .

 

הטיפול ההומיאופתי באקנה

לפי ניסיוני הטיפול ההומיאופתי הוא הטיפול הטבעי היעיל והבטוח ביותר לטיפול באקנה. כי הרי ידוע לכול ששינויים הורמונאליים בייחוד בגיל ההתבגרות הם אלה שגורמים בראש וראשונה להתפרצות אקנה . לכן טיפול יעיל חייב להתייחס לאדם כולו ולקחת בחשבון את כל מצבו הפיזי והרגשי, את ההיסטוריה הרפואית, רגישויות פיזיות ונפשיות, מצב רוחו, הרגלי חיים ,התזונה ועוד... .

האבחון ההומיאופתי בפגישה הראשונה עורכת כשעתיים . בתום הפגישה מותאמת למטופל תרופה הומאופתית מתאימה ייחודית לו . תרופה שתביא אותו לידי איזון הורמונלי , פיזי ונפשי . חודש לאחר הפגישה הראשונה נערכת פגישה נוספת למעקב אחר הטיפול .

 

לפניכם מקרה לדוגמא לריפוי הומאופתי של אקנה .

שרון – מרצה לקרימינולוגיה

בת 38  – נשואה + 3

שרון הגיעה אלי בשל פצעוני אקנה מהם היא סובלת כבר מגיל 13 עם הפסקות. בעבר לקחה גם רואקטן  שעזר בזמנו אך הפצעים חזרו שוב. היו גם כמה פעמים בהם קיבלה אנטיביוטיקה אך שוב בתום השימוש הפצעים חזרו להציק .

מאחר והטיפול ההומאופתי מתייחס גם למצב הרגשי של המטופל ביקשתי משרון  לספר לי על עצמה ועל הדברים שמפריעים לה בחיים :

שרון : אני טיפוס לחוץ שרואה שחורות , מגיל 38 לוקחת כדורי הרגעה נגד חרדה (ציפראלקס) . התפקיד שלי מלחיץ אותי מאוד, חייבת להשתתף בהרבה כנסים ולהרצות בהם . מפחדת מביקורת, תמיד עובדת קשה וחייבת שכולם יהיו מרוצים ממני . כל הזמן מרגישה שחייבת לשמור על הגזרה ועל המראה החיצוני . מאוד פרפקציוניסטית וזה גוזל לי המון אנרגיות . אף פעם לא הייתי חברותית במיוחד אני בלחץ בחברה, מרגישה שאין לי כישורים חברתיים.  חרדתית וכל הזמן דואגת לילדים. רגישה מאוד ונעלבת מכל שטות .

מחזור : סדיר – משתמשת בגלולות.

שלפוחית שתן : פעם בחודשים שלוש סובלת מדלקות בדרכי שתן ואז לוקחת אנטיביוטיקה.

ביקשתי רשות משרון לשוחח טלפונית עם בעלה כדי לקבל ממנו עוד אינפורמציה :

הבעל : שרון היא מתוחה ולחוצה כל הזמן, אובססיבית לעור הפנים, מתעסקת בזה הרבה מעל למצופה, וורקהוליסיטית , כל הזמן עובדת קשה, נעלבת בקלות יתר על המידה . טיפוס חרדתי.

התאמתי לשרון תרופה הומאופתית  על סמך הסימפטומים שלה .

פגישת מעקב לאחר חודש:

שרון מספרת : מצב העור הרבה יותר טוב.

מבחינה נפשית מרגישה גם יותר טוב , פחות מרצה את הסובבים אותי. החלטתי יותר לדרוש מהילדים שלי לעזור לי בבית. לא הייתה לי נפילת מצב רוח בחודש האחרון. הצורה החיצונית עדיין מעסיקה אותי . בתשובה לשאלה שלי ענתה שלא נעלבה בחודש האחרון בכלל.

לאור התגובה החיובית לרמדי ובהתייעצות עם הרופא המטפל ביקשתי משרון להפחית את התרופות נוגדי חרדה שהיא נוטלת (צ'יפראלקס) במקום כל יום לקחת 3 פעמים בשבוע.

 

פגישת מעקב כעבור חודש נוסף :

שרון : המצב של העור בסדר גמור, הפסקתי לקחת גלולות ולא מעוניינת להמשיך בהן.

הייתי בכנס מקצועי בחו"ל והרגשתי פחות לחוצה כשהייתי צריכה לנהל שיחות חולין . יותר משוחררת , מרגישה יותר עם ביטחון עצמי .

שלפוחית שתן : לא היו מאז הפגישה הראשונה דלקות בדרכי שתן למרות שהן תמיד תקפו אותה ברגעי לחץ כמו לפני כנסים .

לאור השיפור המדהים במצבה הנפשי והפיזי המלצתי לשרון להפחית עוד את התרופות נוגדי חרדה ולקחת רק פעמיים בשבוע .

 

פגישת מעקב לאחר חודשיים נוספים :

תצפית שלי : נראית מצוין – אין שום פצעונים על הפנים.

שרון : אני לא יודעת מה נתת לי אבל תני לי מזה שוב . אני רגועה יותר , פחות לוקחת ללב , עדיין עובדת קשה אך אוהבת את העבודה שלי ונהנית ממנה. מאז הפגישה הראשונה לפני 5 חודשים לא היו דלקות שתן .

 

שיחה טלפונית קצרה חודשיים מאוחר יותר :

הכל מאה אחוז . מרגישה טוב , אין פצעונים, אין דלקות שתן . רגועה יותר למרות שלוקחת רק פעם בשבוע ציפראלקס.

לאור שיפור במצבה מבחינה פיזית והנפשית לא קבעתי לה פגישה נוספת ורק ביקשתי ממנה לשמור על קשר טלפוני ולדווח לי במידת הצורך . מאז ועד היום 4 שנים אחרי מצב העור מצוין ולא היה צורך בטיפול נוסף.

הייחודיות בטיפול ההומיאופתי מתבטא בזאת שהשיפור מורגש בכל הרבדים : פיזית, נפשית ומנטאלית . כמו במקרה של שרון לא רק הפצעים נעלמו  גם דלקות שתן שמהן סבלה הפסיקו להטריד אותה , היא הרגישה יותר ביטחון ,פחות חרדה ולכן גם יכלה להרשות לעצמה להפחית את מינון הכדורים נוגדי חרדה,  הייתה פחות רגישה ולכן נעלבה פחות .

 

יתרונות הטיפול ההומיאופתי באקנה

-         התרופות ההומיאופתיות הן טבעיות, אינן מכילות חומרים כימיים ולכן הן גם ללא תופעות לוואי . הן מתאימות לכל גיל כולל ילדים , נשים הרות ומניקות.

-         אין צורך בשינוי באורח חיים ותזונה ולכן הטיפול מאוד ידידותי ומתאים גם למתבגרים .

-         הטיפול הוא אישי ומותאם לכל אדם לפי מצבו הפיזי והנפשי . הדגש בהומיאופתיה הוא על האדם כולו והמטרה היא לשפר את הבריאות, לחזק את מערכת החיסונית ובכך לשפר את איכות חייו.

 

טיפול הומאופתי יכול לעזור גם לך !

צלצלו עוד היום לקביעת טיפול .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design