הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
מחלות עור: גזזת

גזזת – טיפול טבעי בגזזת

בלועזית Tinea Capitis  - זוהי מחלת עור פטרייתית שמופיעה בדרך כלל על הקרקפת, על השיער ולעתים נדירות יותר גם על הציפורניים. המחלה מדבקת מאוד ומועברת באמצעות מגע ישיר של עור נגוע עם גופו של אדם בריא .

הסימפטומים של המחלה הם : כתמים אדומים דמויי טבעת שגורמים לעקצוצים שמאוד מטרידים את החולה . לפעמים הכתמים הם קשקשיים.

גזזת מסוג מיקרוספורום קאניס מועבר באמצעות מגע עם בעלי חיים (חתולים וכלבים). אצל בעלי החיים הפטרייה מתבטאת בנשירת שיער . בני אדם שנדבקים מבעלי חיים מפתחים על העור טבעות אדומות בדרך כלל באזור הזרועות (Ringworm) מאפיין אחר הוא נגע בקרקפת המתבטא בהתקרחות בעלת גבול מוגדר.

טיפול קונבנציונאלי : הטיפול הוא באמצעות תרופות נוגדי פיטריות בצורת גלולות או משחות. צריך להדגיש שלתרופות עלולות להיות השלכות לא נעימות כמו פגיעה בכבד ולכן יש צורך להיות במעקב רפואי צמוד ולבצע בדיקות תקופתיות לתפקודי כבד.

 

טיפול טבעי הומאופתי :

לפי ניסיוני הטיפול הטוב והטבעי ביותר נגד גזזת זה הטיפול ההומיאופתי. רוב המטופלים שמגיעים עם בעיה של גזזת הם ילדים לכן כל כך חשוב לטפל בהם בשיטה טבעית עם תרופות טבעיות שלא פוגעות בתפקודי הכבד . לפי ניסיוני 80 אחוז מהילדים המטופלים מגיבים לטיפול כבר אחרי פגישה אחת בלבד .

מטרת הטיפול ההומיאופתי היא בראש וראשונה לחזק ולאזן את הגוף כך שהגוף יצליח להתגבר על הנגעים ולמנוע הישנות של נגעים חדשים .

באבחון הראשוני שהוא מאוד מקיף  אני אוספת מידע רב על המטופל והבעיות מהם הוא סובל. מידע כגון מתי הופיע לראשונה הגזזת , האם צמוד להופעת הגזזת קרה משהו טראומטי לילד , מה מצבו הרגשי , מה היסטוריה הרפואית שלו, האם יש מחלות קשות במשפחה , האם ישנם עוד בעיות פיזיות או רגשיות שהוא סובל מהם ועוד ....

בתום פגישת האבחון המקיפה שאורכת כשעתיים אני מתאימה לו רמדי הומאופתית מתאימה לפי כל הסימפטומים הפיזיים והרגשיים . המדהים הוא שרמדי מתאימה לא רק מחזקת ומאזנת את הגוף אלא היא מרגיעה ומביאה לשיפור  גם רבדים אחרים של החיים כמו איכות השינה, התיאבון אצל ילדים עם בעיית תיאבון וכמובן חיזוק מערכת חיסונית.

לפניכם מקרה טיפול הומאופתי  בגזזת

(הפרטים האישיים שונו לצורך שמירה על סודיות רפואית)

 

תמיר בן 5 – בכור מבין שני ילדים

תמיר הגיע לטיפול בלוית הוריו בעקבות המלצה מדודתו שטופלה אצלי. ההורים סיפרו שלפני חודשיים הם שמו לב שיש גבשושית מוזרה על הקרקפת של תמיר. הם ביקרו אצל רופא עור שאיבחן גזזת . תמיר קיבל כדורים כנגד הנגעים בתוספת אזהרה לבצע  מדי חודשיים בדיקת תפקודי כבד מאחר והתרופות האנטי פטרייתיות שתמיר קיבל מתפרקות בכבד (כמו בעצם כל התרופות הכימיות) , ולכן התרופה עלולה להזיק לכבד של תמיר.

האמת היא שההורים בלית ברירה התחילו את הטיפול בכדורים החזקים אך דודתו של תמיר שהייתה בטיפול הומאופתי אצלי המליצה להם להפסיק את הטיפול ולגשת עם תמיר לטיפול הומאופתי.

מאחר בטיפול הומאופתי יש לקחת בחשבון את כל הסימפטומים מהם תמיר סובל ביקשתי מהוריו לספר לי עוד עליו .

ההורים מספרים : חוץ מהגזזת בשנה האחרונה תמיר סובל מדלקות חוזרות באוזן התיכונה . הוא מאוד רגיש לכאב וכשהאוזן כואבת הוא צורח ללא הפסקה ואנחנו יותר היסטריים ממנו כי לא יודעים איך להתנהל איתו . לא תמיד אקמול מרגיע את הכאב והרבה פעמים צריך גם אנטיביוטיקה.

חוץ מזה תמיר הוא ילד עצבני – לא אוהב שנוגעים בו, אוהב לעשות את הדברים בדרך שלו, מאוד עקשן ולא אוהב אנשים זרים מחוץ למשפחה . בגן הוא מסתדר עם חברים כל עוד הם לא מעצבנים אותו.

שינה : בתקופות של כאבי אוזניים זה פשוט נורא, הוא לא ישן כל הלילה וזה מוזר כי לא תמיד הרופא רואה דלקת באוזן – נראה כאילו שהוא חווה את הכאב הרבה יותר מילדים אחרים.

תצפית שלי : ילד פשוט לא רגוע, צועק הרבה , לא כל כך משתף איתי פעולה .

תמיר קיבל תרופה הומאופתית  מתאימה לפי הסימפטומים שלו

 

פגישת מעקב לאחר חודש

ההורים מספרים : מבחינת הגזזת אין שינוי אבל אנחנו רואים שינוי לטובה בהתנהגות של תמיר. הוא יותר רגוע ופחות מתעצבן . ובחודש האחרון האוזן לא כאבה וגם השינה שלו הייתה רגועה יותר מהרגיל.

 

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף

ההורים מספרים : ההתנהגות הולכת ומשתפרת עוד , הרבה יותר קל איתו . בחודש האחרון הוא התלונן על כאב באוזן אבל לא השתולל ולא צרח כמו תמיד . נראה שהוא מתמודד טוב יותר עם הכאב . והאמת היא שהוא התלונן רק יום אחד ולמחרת הכאב נעלם עוד לפני שהספקנו לקחת אותו לרופא.

גזזת : עדיין אין שינוי .

 

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף :

גזזת : יש שינוי לטובה מבחינת הנגעים , הם הולכים ומצטמקים.

אוזניים : מדי פעם תמיר מתלונן על כאב באוזן אבל זה עובר מעצמו ממש תוך חצי יום .

התנהגות : הרבה יותר קל איתו בבית בחודש האחרון. אפשר להגיד שהילד השתנה לגמרי . אי אפשר לקרוא לו יותר ילד עצבני . גן הגננת שמה לב שהוא מסתדר יותר טוב עם הילדים.

 

פגישת מעקב אחר חודשיים נוספים :

ההורים מספרים :

הגזזת נעלמה לגמרי . בחודשיים האחרונים לא היו בכלל כאבי אוזניים ובכלל הלילות גם הרבה יותר רגועים עם תמיר. אנחנו ממש מרוצים .

 

מאחר וההורים דיווחו על שיפור ממש משמעותי במצבו הגופני ורגשי של תמיר לא קבענו פגישה נוספת. ביקשתי מהם להיות איתי בקשר טלפוני במידת הצורך.

המדהים בטיפול הומאופתי הוא ההוליסטיות של הטיפול . כמו במקרה של תמיר . הגוף שלו התחזק , הצליח להתגבר על הפטרייה בראש ועל הדלקות האוזניים שהיו מנת חלקו . כמוכן הילד נרגע כי הגיע לאיזון. כל זאת בטיפול טבעי מבלי לקחת כדורים כימיים, אנטיביוטיקה וללא צורך לסכן את הכבד .

 

היתרונות בטיפול ההומיאופתי :

-         הומאופתיה היא שיטה טבעית ומדעית.

-         הטיפול הוא אישי ומותאם לכ אדם לפי מצבו הפיזי ונפשי.

-         התרופות טבעיות, אינן מכילות חומרים כימים , לא ממכרות ואין להן תופעות לוואי , הן מגיעות בצורת גלובולים קטנים מתוקים והם נמסים בפה .

-         אין צורך לשנות אורח חיים ותזונה בזמן הטיפול.

-         הטיפול הוא בסך הכל אחד לחודש עד לשיפור.

 

טיפול הומאופתי יכול לעזור גם לך  ולילדיך

אשמח לייעץ לכם טלפונית ללא שום התחייבות

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design