הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
חום אצל ילדים: כיצד להתנהג

 לפניכם קישור לסרטון הסברה על חום בילדים מפי רופא הילדים ד"ר יוסי רימר שמסביר  מהו חום בעצם וכיצד עלינו להתנהג כשלילד יש חום. למרות שהסרטון ארוך והורג כמה פרות קדושות אני ממליצה עליו  מאוד.

http://video.google.com/videoplay?docid=-7974038290173712410#

 

הכנתי תקציר מההרצאה של ד"ר רימר לטובת ההורים שקצרים בזמן ובסבלנות.

מהו חום : מצב בו טמפרטורת הליבה בגוף עולה כתוצאה מזיהום חיידקי או ויראלי.

מטרת החום : מטרת החום להטיב עם הגוף . איך ? : עליה בחום הגוף מאפשר לגוף פעילות טובה יותר של רכיבים שונים במערכת החיסון כנגד מזהמים, מצד שני חיידקים ווירוסים "פועלים" פחות טוב כלומר מתרבים בקצב הרבה יותר איטי כשהגוף חם כך שלמעשה עלייה בחום  הגוף עוזר לנו להצליח במלחמה נגד מזהמים.

איזו טמפרטורה נחשבת לחום : טמפרטורה של הגוף לא קבועה בין האנשים השונים ולא קבועה באותו אדם לאורך היום. טמפרטורה של הגוף במצב בריא יכול לנוע בין 36.5 עד 38 . לדוגמא ייתכן ילד בריא עם טמפרטורה של 38 מעלות  ומצד שני יכול להיות ילד חולה עם טמפרטורה של 37.5 .

מתי כן צריך להוריד חום : בעיקרון חום הגוף מבוקר בצורה קפדנית על ידי הרבה מנגנונים בגוף וכשהגוף מגיע לטמפרטורה שיכול לסכן אותנו הוא עוצר את עצמו. יש תקרת זכוכית לחום ואף ילד לא יעבור את 42 מעלות.

החום כשלעצמו לא מסכן את הילד, צריך לבדוק למה לילד יש חום ולטפל בשורש הבעיה.

אך אם בכל זאת  לילד יש חום גבוה והוא חיוני ומתפקד ולא אפאטי ולא סובל במיוחד אפשר לא להוריד לו את החום . אם הילד סובל נורא ואין ברירה ורוצים להקל עליו אפשר להוריד את החום . כמובן שכמו שכבר נאמר בכל מקרה יש צורך לגשת לרופא כדי לבדוק ממה החום כדי לא לסכן את הילד.

בכל מקרה לא להוריד את החום כל הזמן בצורה רוטינית לדוגמא כל 4 שעות, אלא רק במקרה הצורך. כן לתת לגוף להעלות חום מדי פעם במשך היום בזמן מחלה כדי לעזור לגוף להילחם.

 

אין צורך גם להעיר ילד ישן כדי להוריד לו את החום.

(חום לתינוק מתחת לגיל 3 חודשים מחייב ברור מיידי אצל רופא ).

האם יש קשר בין תגובת הגוף למשכחי חום לבין חומרת המחלה ?

לגוף האנושי יש כמה מנגנונים שיכולים להעלות חום ולא כולם מוכרים לנו. כל אחד מהתרופות שיש בשוק פועל על מנגנון אחר ולכן יש מקרים בהם אקמול מצליח להוריד את החום ומקרה אחר או ילד אחר מצליח עם נורופן וישנם מקרים בהם אף תרופה להורדת חום לא מצליחה להוריד את החום ועדיין זה לא מצביע על חומרת המחלה אלא על  מנגנון העלאת חום במחלה זו שהתרופות לא מכירות.

בכל מקרה אין קשר בין חומרת המחלה לבין התגובה של הגוף למשכחי חום .

האם הורדת חום עוזרת להבראה ? לא ולא בדיוק ההיפך. מחקרים הראו שאנשים שקיבלו מורידי חום בזמן מחלה, מחלתם נמשכה יותר זמן מאילו שלא קיבלו מורידי חום . הרבה פעמים דווקא אלו שקיבלו מורידי חום סבלו מסיבוכים במחלתם.

הקשר בין פרכוסי חום לבין חום :

בניגוד למה שחושבים פרכוסי חום לא נגרמים מחום אל מזיהומים ויראלים או חיידקיים שיש להם קשר למערכת העצבים המרכזית אצל אותם ילדים שיש להם נטייה גנטית לכך .(לראייה הרבה פעמים הפרכוס מקדים את החום ).

 רק 2 עד 5 אחוז מהילדים סובלים מתופעה זו . התופעה עוברת בדרך כלל עד גיל 6. פרכוס מעבר לגיל זה מחייב ברור מעמיק יותר אצל רופא.

צריך לזכור שהפרכוס שלעצמו לא גורם לשום נזק מוחי גם לא לגיל מאוחר יותר ולא מצביע על הפרעה אפילפטית .

 הורדת חום לא מונעת את הפרכוס הבא .

 

לסיכום אין צורך להיכנס להיסטריה ולהוריד את החום בכל פעם שיש לילד חום .

כן חשוב לבדוק אצל רופא מה גורם לחום .

כן חשוב להיות קשובים לילד ולבדוק חיוניות.

כן חשוב לתת לגוף להעלות חום מדי פעם במהלך היום בזמן מחלה.

אפשר וכדאי לטפל בעזרת הומיאופתיה גם בזמן מחלות חום כדי לחזק את הגוף .

 

 

 

 

 

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design