הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
תסמונת קדם וסתית PMS: תסמונת קדם וסתית PMS

זהו בעצם מספר תסמינים גופניים ונפשיים הקשורים לוסת הנשית . התסמונת מאופיינת במספר רב של תסמינים אם כי אצל כל אישה הביטויים שונים . המשותף לכל הנשים הוא תחום הזמן שבו התסמונת מופיעה בין שבוע לשבועיים לפני הופעת הדימום החודשי.

כ20% מכלל הנשים סובלות מהתסמונת ברמה שפוגעת בתפקודן היומיומי.

 

ביטויים שכיחים של התסמונת

צבירת נוזלים ועלייה במשקל

רגישות, נפיחות וכאבים באזור השדיים

כאבי ראש , פצעי אקנה ועייפות

שינויים בתיאבון כמו תשוקה למזון בדרך כלל מתוק

שינויים תכופים במצב הרוח, נטייה לעצבנות והתקפי זעם

לחץ, חרדה ודיכאון

החמרה במחלות קיימות כגון מחלות עור שונות .

הפרעות שינה כגון קשיים בהירדמות.

 

הטיפול ההומיאופתי בתסמונת :

המחזור החודשי אצל כל אישה  בריאה ומאוזנת הורמונאלית אמור להתבטא  בדימום שמופיע כל חודש ללא תופעות לוואי לפני ובמהלך. כמובן שמיחושים קטנים כמו נפיחות וכאב קל לפני מחזור נחשב בגדר הנורמה . גם שינוי קל במצב הרוח נחשב תקין והגיוני כי הרי גוף האשה עובר שינויים הורמונאליים  במהלך החודש שמשפיעים עליה פיזית ורגשית .

אך כאשר אשה מתלוננת על כאבים קשים מנשוא לפני או במהלך המחזור או כאשר היא מתלוננת על אחד או כמה מהסימפטומים שהוזכרו מעלה , עד כדי שיבוש התפקוד שלה בחיים, אזי ברור הוא שיש צורך לאזן אותה הורמונאלית.

כאן הומאופתיה באה לעזר . בפגישת אבחון מקיף בת שעתיים שנערכת בקליניקה אני מנסה לבחון את כל הסימפטומים הפיזיים והרגשיים הייחודיים מהם המטופלת סובלת. אברר מתי ואיך התחילו הכאבים והסימפטומים מהם היא סובלת ? האם בנוסף לבעיה זו היא סובלת מעוד בעיות פיזיות או רגשיות ? איך איכות השינה שלה?  כמוכן אני אשאל גם על היסטוריה רפואית ומשפחתית של המטופלת.

 בתום פגישת אבחון זו מטופלת מקבלת תרופה הומאופתית שתאזן אותה הורמונאלית ובריאותית. הטיפול הבא נערך כחודש לאחר מכן כדי לעקוב אחר מהלך הטיפול.

   הייחודיות בטיפול ההומיאופתי הוא שהטיפול הוליסטי כלומר אין מפרידים בין הגוף ולנפש ובכל מקרה של מחלה מתייחסים לשלל הסימפטומים שהמטופל סובל מהם. התרופה נבחרת לפי כל תמונת המחלה וגם השיפור מורגש בכל הרבדים. פיזי, נפשי ורגשי . בגלל שהתרופה ההומאופתית מאזנת את הגוף והנפש מטופלת מרגישה רגועה יותר . ומרגישה שיפור גם מבחינת אנרגיות וגם מבחינת איכות השינה  .

 

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design