הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
התקפי זעם אצל ילדים: התקפי זעם אצל ילדים

כולנו מכירים את הילדים השובבים והאימפולסיביים שלא מוכנים לשמוע לא . ילדים שכל פעם שההורים שלהם  לא מסכימים לתת להם את מבוקשם נכנסים להיסטריה של בכי, כעס או התקפי זעם בלתי נשלטים . בגיל שנתיים זה יכול להתבטא בלשכב על הרצפה ולצרוח ובגיל חמש זה יכול להתבטא בקללות ומכות לאחים ולחברים ובמקרים חמורים אפילו להורים ובגיל העשרה המצב חמור אף יותר ויכול להגיע לעימותים אלימים .

מה שלא ידוע לציבור הרחב זה שלהומיאופתיה יש מענה מצוין לבעיות התנהגות וקשיים רגשיים . ילד שכל הזמן כועס, צורח, מקלל ומרביץ בראש וראשונה סובל בעצמו וכמובן שההתנהגות שלו משפיעה גם על המשפחה כולה והמשפחה סובלת. בראייה ההומיאופתית הילד הזה לא מאוזן ואפשר אפילו להגיד שהוא " חולה" . חולי לא מתבטא רק בסימפטומים פיזיים אלא גם בסימפטומים רגשיים . אין שום סיבה בעולם שילד שפחות או יותר מסופקים לו כל צרכיו הבסיסיים (אוכל, שינה, קורת גג ואהבה), יתפרץ וירביץ ויקלל בכל פעם שלא מסכימים איתו אלא אם כן הילד הזה לא מאוזן וזקוק לטיפול .

לפניכם תיאור מקרה אמיתי מהקליניקה  

(הפרטים האישיים שונו כדי לשמור על סודיות רפואית )

דן בן 6 – אח בכור לאחות קטנה

ההורים של דן הגיעו אלי בשל התקפי זעם וחוסר יכולתו של דן לשלוט בדחפים שלו.          

ההורים מספרים : 

דן הוא ילד אינטליגנטי וחכם מעל הממוצע אך הבעיה היא שהוא מאוד אימפולסיבי ואין לו יכולת לקבל מרות לא בבית ולא בגן . הוא מתעצבן נורא בקלות , מספיק רק שילד בטעות ידחוף אותו הוא כבר "יפרק" את הילד הזה . הוא יכול להתחצף , לקלקל ואפילו לאיים עלינו שהוא ירוץ לכביש להתאבד. פעמיים בשבוע הגננת קוראת לנו לגן בגלל התפרצויות והתקפים אלימים .  בשנה הבאה הוא אמור להתחיל כיתה א ואנחנו מאוד חוששים שיהיה עוד יותר גרוע . בבית יש הרגשה כאילו אנחנו "עובדים" אצלו , הוא לא נותן לנו מנוחה , כל הזמן רוצה להיות במרכז , אנחנו אפילו לא יכולים לדבר אחד עם השני כי הוא כל הזמן מתפרץ ומבקש או צועק.

ילד מאוד תחרותי, אם מפסיד מבקש לשחק שוב. הכי קשה לנו האימפולסיביות והתקפי הזעם התכופים שלו שיכולים להיות על בסיס של כמה פעמים בשבוע.

 כללי :

הוא ילד בריא, אין בעיות בריאותיות . אבל אין הרבה תיאבון וכל הזמן דורש לאכול מתוקים.

תצפית שלי :

ילד מאוד פתוח ,מדבר אך ורק בצעקות, קשה לו לשבת בשקט וכל הזמן מתפרץ לדברי ההורים , מתעצבן ומאדים כשמספרים עליו , עיניים מתמלאות דמעות כמה פעמים בזמן האבחון . צרוד מאוד בגלל הצעקות.

 

דן קיבל ממני תרופה הומאופתית חד פעמית לפי האבחון .

פגישת מעקב לאחר חודש:

ההורים מספרים :

החודש היה יותר רגוע. יש לו פחות התקפי זעם . עדיין כועס הרבה וצועק אבל פחות מרביץ ופחות מקלל.

פחות אימפולסיבי , מצליח יותר לשלוט על הדחפים שלו אבל עדיין יש מקום לשיפור.

מבחינת תיאבון : עדיין יש לו צורך במתוק אבל אוכל יותר טוב.

 

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף :

ההורים מספרים :

דן הרבה יותר רגוע . כל החודש היו אולי שתי התפרצויות (לפני הטיפול ההתפרצויות היו כמעט יומיומיים). משחק הרבה לבד במשחקי מחשב . שולט הרבה יותר טוב בדחפים שלו . כמעט ולא מקלל ולא מרביץ.  כשנותנים לו עונש מבין שזה מגיע לו ומקבל את הדין . אנחנו רואים תהליך של התבגרות.

הכי חשוב התחיל כיתה א והמורה מאוד מרוצה ממנו . לא קראו לנו לבית הספר אפילו פעם אחת. (לפניכן פעמיים בשבוע לפחות היינו בגן ).

תיאבון : הרבה יותר טוב , אוכל יותר מגוון והצורך במתוק פחת. ישן גם יותר טוב.

תצפית שלי : הרבה יותר רגוע , לא ניסה להתערב בשיחה וענה לי בנימוס כל פעם ששאלתי אותו דבר מה. אם בפגישה הראשונה הוא התאדם והיה צרוד מרוב צעקות, בפגישה זו היה נינוח ולא התאדם אפילו פעם אחת.

 

בשלב זה לא קבעתי פגישה נוספת עם ההורים וביקשתי מהם להיות בקשר טלפוני אם יתעורר צורך.

אני לא מכירה שיטה נוספת בה אפשר להגיע לתוצאות כל כך טובות בזמן כה קצר. הייחודיות בטיפול הומאופתי מתבטא בהוליסטיות של הטיפול. לכל מטופל מותאם תרופה (רמדי)הומאופתית בדיוק לפי הסימפטומים שלו. חוץ מריפוי הבעיה שבדרך כלל המטופלים הגיעו איתה,יש שיפור גם בשאר הרבדים בחייו כמו תיאבון, שינה וחיזוק מערכת חיסונית .  במקרה של דן הילד נרגע והתאזן היה קל איתו בבית וגם התיאבון שלו השתפר .

                    

 

  

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design