הומאופתיה קלאסית
כיצד להגיע צור קשר אודותיי דף הבית   חפש   
סחרחורת: סחרחורות ,טישטוש

כשמדברים על סחרחורות יש צורך לעשות אבחנה בין "ורטיגו" לבין "דיזינס". ורטיגו זהו מצב בה המטופל מתלונן על תחושת סיבוב של הראש או של הסביבה בה הוא נמצא , לעומת דיזינס שמטופל שלוקה בה מתלונן על טשטוש וחולשה כמו שמרגישים על סיפון אונייה או תחושה של חוסר יציבות כללית .

שכיחות

בין 40 עד 60 אחוזים מכלל האוכלוסיה עד גיל 60 מתלוננים על סחרחורות וחולשה במידה מסוימת. מעל גיל 60 השכיחות אף עולה .

טיפול הומאופתי בסחרחורות וחולשה

הומאופתיה מטפלת בבעיות של סחרחורות וחולשה ביעילות  . הטיפול ההומיאופתי מתייחס לאדם כולו ולכן כשמטופל מגיע אלי ובפיו תלונות על חולשה וסחרחורות אני עורכת אבחון מקיף שכוללת התייחסות  לכל התחושות וסימפטומים, רגישויות , להיסטוריה רפואית ומשפחתית , מצב רוחו , שעות בהן הוא מרגיש טוב יותר או לחלופין תנוחות שמקלות עליו או מרעות את מצבו . שאלות כמו מתי הסחרחרות התחילו ואם יש אירוע טראומתי צמוד לתחילת הבעיות ועוד ... מטרת האבחון היא לבדוק מהם הסיבות שגרמו למטופל להרגיש חולשות וסחרחורות . בתום האבחון המקיף אני מתאימה למטופל רמדי (תרופה)הומאופתית חד פעמית שמתאימה לו בדיוק ועוזרת לו להתרפא ולהרגיש טוב . 

 

לפניכם דוגמא לטיפול מוצלח למקרה של סחרחורות וחרדות

(הפרטים האישיים שונו לצורך שמירה על סודיות רפואית)

רחל –  עקרת בית

בת 55 נשואה + 5

רחל הגיעה לטיפול ממש שבר כלי  אפשר לאמר אפילו בדיכאון קל.  היא סיפרה שמזה כמה חודשים היא סובלת מסחרחורות קשות כמה פעמים במהלך היום . מאחר ובטיפול הומאופתי ההתייחסות הוליסטית ויש לקחת בחשבון את כל הסימפטומים שמטופל סובל מהם ביקשתי מרחל לספר לי מה עוד קשה לה בחיים.

רחל : כבר הרבה שנים אני דואגת לבריאות שלי . אם רק שומעת בחדשות על שפעת תיכף ומיד מתחילה להיכנס לסרטים שאני אחלה ובטח אמות מזה. כל פעם שיש לי איזה שהוא כאב או בעיה כמו עצירות מתחילה לחשוב שבטח יש לי סרטן ואף אחד לא יצליח לרפא אותי. הכי קשה לי שאני לא יכולה להתרכז וכל מאמץ מנטאלי הכי קטן מעייף אותי . לא מצליחה להתרכז מעל 10 דקות , מרגישה מטושטשת , לא צלולה ולא טבעית . אני ממש מיואשת ולא מאמינה שיכולים לעזור לי . בחודשים האחרונים נכנסתי למין אפטיה ואפילו עלו לי מחשבות אובדניות . אני לא מצליחה אפילו לנהל את משק הבית שלי. רופא משפחה הציע שאקח תרופות נוגדי חרדה, לקחתי במשך שבוע וזה עשה לי ממש רע .

שינה : לא ישנה טוב בלילה . כל הלילה עוברת ממיטה למיטה ולא מצליחה למצוא מרגוע.

זיעה: מזיעה המון בעיקר בשינה באזור הראש והכתפיים, ממש קמה ורואה שהכרית רטובה לגמרי.

בעיות פיזיות אחרות :

סובלת מטחורים מדי חודשיים בערך. יש גם קצת בעיות בקיבה , הרבה צרבות ולכן גם משתעלת הרבה.

תצפית שלי : רחל נראית לא טוב, נשמעת מיואשת לגמרי . כמה פעמים במהלך הראיון כמעט ובוכה .

 

רחל קיבלה תרופה הומאופתית מתאימה בהתאם לסימפטומים שלה .

מפגש מעקב לאחר חודש

רחל : מרגישה יותר טוב . שיפור של 40 אחוזים מבחינת הסחרחורות. התקפי חרדה שהיו לי לפני הטיפול פחתו מאוד , לפני הטיפול היו לי בממוצע כל יומיים התקף חרדה , בחודש האחרון היו רק שני התקפים. שכחתי לציין בפגישה הקודמת שיש לי בלילות הרבה גירודים ברגל ובאמת בחודש האחרון היה שיפור גם בזה.

עדיין יש קושי להתרכז מעל 20 דקות רצוף אבל יש שיפור גם מבחינה זאת.

שינה : ישנה יותר טוב בחודש האחרון, אמנם עדיין קמה לפחות פעם אחת בלילה אבל הפסקתי לעבור בין החדרים בבית.

טחורים : הרגשתי את הטחורים לפני שבועיים , הכאב עבר אחרי יומיים

זיעה : לא הזעתי בכלל בחודש האחרון.

קיבה : שיפור גם מבחינת הצרבות . פחות משתעלת.

 

פגישת מעקב לאחר חודש נוסף

רחל : שיפור משמעותי מבחינת הסחרחורות והטשטוש שהרגשתי לפני שהתחלתי את הטיפול ההומיאופתי. אפשר לאמור שיש שיפור של 90 אחוזים . עדיין אני פוחדת על הבריאות שלי ולפעמים נדמה לי שאני משתגעת מרוב דאגה אבל המצבים האלה עוברים הרבה יותר מהר מאשר פעם.

שינה : הרבה יותר טוב מפעם . שיפור של 70 אחוזים.

טחורים : כל מערכת העיכול שלי עובדת יותר טוב, אין צרבות , אין עצירויות ואין גם טחורים.

ריכוז : מצליחה להתרכז יותר טוב, פחות מתעייפת מהמאמץ, מצליחה לשבת עם הילדים שלי על שיעורי הבית  שלהם מה שלא הצלחתי לעשות לפני תחילת הטיפול .

תצפית שלי : אין ספק שחל שינוי משמעותי במצבה של רחל. היא לא נשמעת מיואשת , יש לה יותר אנרגיות , באופן כללית נראית הרבה יותר טוב מתחילת הטיפול.

 

 מפגש לאחר חודש נוסף

רחל הגיעה למפגש במצב רוח טוב וסיפרה שמרגישה שיש לה הרבה יותר אנרגיות מאשר פעם. הסחרחורות והטשטוש התמידי עברו לגמרי . היא מצאה עבודה במשרה חלקית שמאוד משמחת אותה והיא מצליחה להתמיד בה . פחות מתעסקת בבריאות שלה , כמעט ולא חושבת ולא פוחדת ממוות . אין הזעות ליליות, אין טחורים ואין צרבות. היא אף החלה לעשות צעדות ליליות עם בעלה בעצתי וזה מאוד מחזק את הקשר ביניהם.

 

ביקשתי מרחל לשמור איתי על קשר טלפוני במידת הצורך.

המדהים בטיפול הומאופתי הוא ההוליסטיות של הטיפול . כמו במקרה של רחל שהגיעה אלי בגלל התלונות של סחרחורות וטשטוש ובסופו של דבר הרגישה שיפור משמעותי בשאר הבעית שלה (שינה, זיעה מרובה, טחורים וצרבות)גם מצב רוחה השתפר וכבר לא הייתה שרויה באפטיה ודיכאון .   

כל זאת ללא שימוש בתרופות כימיות מזיקות וללא טיפולים פסיכולוגים ממושכים.

 

 

לפרטים נוספים חייג עכשיו 054-4524040 או מלא את פרטיך
שם: טלפון: אימייל:
 
איריס שמואל - נייד: 054-4524040, וינגייט 119, הרצליה, מייל: shmueliris1962@gmail.com
Copyright © 2009 irishome.co.il All rights reserved
עיצוב - Giraffic Design